Depilacja - Nitkowanie

 Nitkowanie czyli z ang. threading jest w Polsce mało znaną metodą depilacji owłosienia, powszechnie zaś stosowaną w innych krajach zachodnich gdzie dotarła wraz z migracją ludzi z bliskiego wschodu. Jest to tradycyjna metoda depilacji stosowana w krajach hinduskich i arabskich gdzie stanowi powszechną dbałość o estetykę wyglądu twarzy i ciała.

Nitkowanie ma wiele zalet, które zostały docenione do tego stopnia, że wyparły dobrze znaną depilację woskiem, a należą do nich:

  • Bardzo dokładna depilacja, również często nieuchwytywalnych przez wosk, włosów meszkowych
  • Znacznie mniejsze podrażnienie bezpośrednio po depilacji, bez uszkodzenia naskórka oraz bardzo szybka redukcja zaczerwienienia po depilacji do kilkunastu minut. Wynika to z braku podrażnienia naskórka, a jedynie mieszków włosowych po usunięciu z nich włosów. Przy użyciu wosku zawsze musimy się liczyć z większym lub mniejszym podrażnieniem powierzchownych warstw naskórka.
  • Znacznie mniejsze ryzyko infekcji gdyż nie dochodzi do zerwania powierzchownych warstw naskórka, a tym samym jego bariery ochronnej, a ponadto depilacja jest wykonywana specjalną, czystą, jednorazową, antybakteryjną nicią, która bezwzględnie nigdy nie jest wykorzystywana ponownie.
  • Istnieje wiele opinii na temat dużo mniejszego dyskomfortu związanego z bólem podczas nitkowania, jednak odczucia są zależne od progu bólowego danej osoby.

Nitkowanie nie ma ograniczeń co do depilowanych miejsc ciała, jest natomiast zdecydowanie bardziej pracochłonną metodą depilacji stąd doskonale sprawdza się w przypadku mniejszych obszarów depilowanych jak wszystkie obszary twarzy, dłoni i stóp, okolic pępka, lędźwi itp. Wykorzystujemy tylko oryginalną, hinduską metodę depilacji za pomocą specjalnie do tego celu stworzonej nici.

Cennik:

Wąsik 30 zł

Broda 30 zł

Cała twarz (wąsik w cenie, regulacja brwi nie wliczona w cenę) 75 zł

Regulacja brwi 40 zł

Palce dłoni/stóp 30 zł

Linia brzucha (kresy białej) 40 zł

 

PAKIETY:

Cała twarz

+ palce 95 zł
+ linia brzucha 105 zł
+ regulacja brwi 105 zł

 

 

Koszt zabiegu: 
30-75 zł