Oczyszczanie

Oczyszczanie skóry twarzy i ciała metodą manualną jest niejednokrotnie niezastąpioną i doskonałą metodą dla skór zanieczyszczonych, ziemistych i przetłuszczających się.

W przypadku skór trądzikowych w zależności od rodzaju i stopnia trądziku wykonuje się zindywidualizowaną formę oczyszczania bądź nie wykonuje się go wcale. Wbrew przekonaniu, że skór trądzikowych nie powinno się oczyszczać w celu nierozprzestrzeniania się infekcji bakteryjnej, są pewne stany trądzikowe, które nieoczyszczone pozostawiają po sobie zaczopowane głęboko, szpecące zmiany. Umiejętne ich oczyszczenie znacznie przyspiesza proces gojenia, bez dodatkowych podrażnień i pozwala na łatwiejsze panowanie nad powstawaniem kolejnych zmian.

Przed zabiegiem oczyszczania w gabinecie Trych-Derm nie stosujemy tradycyjnych metod rozpulchniania skóry, opartych o stosowanie pary wodnej ponieważ ta metoda nie nadaje się dla skór wrażliwych i naczyniowych i jest mniej efektywna. Stosujemy specjalistyczne produkty rozpulchniające z dodatkową funkcją znieczulenia miejscowego.

Prawidłowo wykonane oczyszczanie skóry trądzikowej jest zwykle nieodłącznym elementem leczenia trądziku.

Koszt zabiegu: 
150-250 zł