Na czym polega wizyta u trychologa?

Powód wizyty

Objaśnienie problemu z jakim zwracamy się do specjalisty.

Wywiad z klientem

Wywiad z klientem jest wielowymiarowy i dotyczy m.in. trybu życia, warunków pracy, diety, aktywności fizycznej, ostatnio wykonywanych badań i stanu zdrowia. Wywiad jest bardzo istotnym etapem poszukiwań przyczyny zaistniałego problemu dającym pierwsze wskazówki dla dalszego postępowania.

Badanie stanu skóry głowy i włosów za pomocą trichoskopu

Trychologia Głogów

Badanie to pozwala w wielokrotnym powiększeniu, przy użyciu odpowiednich funkcji urządzenia, określić zmiany zachodzące na skórze naszej głowy wskazujące na konkretne jednostki chorobowe i zaburzenia w funkcjonowaniu skóry. Pozwala także dokładnie zbadać strukturę naszych włosów i wszelkie nieprawidłowości w ich budowie. Badanie to przeprowadza się razem z klientem, podczas którego na ekranie odtwarzany jest obraz z tego badania i wspólnie objaśniane są wszelkie zaobserwowane zmiany.

Dodatkowe badania diagnostyczne

Dodatkowe badania wykonuje się w przypadku uzasadnionej bardziej szczegółowej diagnostyki nieprawidłowości zmian skóry głowy i włosów. Wykonujemy m.in. BADANIE MYKOLOGICZNE, DIAGNOSTYKĘ NUŻYCY, BADANIE PIERWIASTKOWE WŁOSA.

Skierowanie na badania laboratoryjne

Na podstawie wywiadu i badania trichoskopem, jeśli zachodzi taka potrzeba zaleca się wykonanie kilku podstawowych badań laboratoryjnych dla wykluczenia domniemanych źródeł nieprawidłowego funkcjonowania skóry głowy i włosów.

Współpraca z lekarzem konkretnej specjalizacji

Czasami wywiad, badanie dermatoskopowe oraz wyniki badań laboratoryjnych wskazują na konieczność skierowania klienta do konkretnego specjalisty tj. psychologa, dermatologa czy endokrynologa w celu podjęcia leczenia zaburzeń u ich źródeł, a następnie włączenia terapii trychologicznej. Często leczenie u lekarza specjalisty i zabiegi trychologiczne wykonuje się równolegle co przynosi szybsze efekty poprawy stanu zdrowia skóry głowy i włosów.

Dobranie odpowiedniej kuracji trychologicznej

Każda kuracja jest konsultowana i dobierana indywidualnie i właściwie dla zdiagnozowanego problemu. Kuracje dobiera się pod kątem wykorzystywanych metod, czasu trwania kuracji i ich intensywności. Metody zabiegowe opisane są w zakładce „ Metody zabiegowe”. Kuracje trychologiczne są stworzone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Prosimy 1-2 dni przed wizytą konsultacyjną nie myć głowy!