Trycholog Głogów

Trycholog Głogów Trychologia jest stosunkowo nowym i rozwijającym się działem nauk medycznych, zajmującym się analizowaniem, diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry głowy i włosów. Dzięki wieloletnim badaniom różnych zmian chorobowych i zaburzeń w funkcjonowaniu skóry głowy i włosów zostały wprowadzone pierwsze standardy, kryteria i algorytmy diagnostyczne w tym zakresie, a w 2006 roku owa dziedzina nauki otrzymała nazwę Trychologii.

Trychologia bada i analizuje różne dysfunkcje skóry głowy i włosów na podstawie bardzo wielu wyznaczników tj. zmian skórnych, charakterystyki wydzielniczej skóry, zmian mieszków włosowych, zmian strukturalnych włosów, stanu zdrowia, trybu życia i wielu innych.
 

 Najczęściej spotykanymi problemami skóry głowy i włosów są:

  • różnego rodzaju łysienia m.in. łysienie plackowate, androgenowe mężczyzn i kobiet, bliznowaciejące, telogenowe.
  • łuszczyca skóry głowy
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy, tłusta skóra głowy, podrażniona i swędząca skóra głowy 
  • łupież zarówno suchy jak i tłusty
  • nadwrażliwość skóry głowy

Istnieje wiele zmian chorobowych skóry głowy i włosów, które mają swoje źródło w innych problemach zdrowotnych i wymagają terapii łączonych i współpracy z lekarzami specjalistami w celu głębszej analizy i w razie konieczności leczenia farmakologicznego.

Zadaniem specjalisty trychologii jest znalezienie przyczyn problemu zaistniałego w obrębie skóry głowy i włosów oraz wdrążenie odpowiednich terapii opierających się na użyciu profesjonalnych trychologicznych urządzeń, preparatów i metod zabiegowych w celu doprowadzenia skóry głowy i włosów do prawidłowego stanu. W razie konieczności specjalista trychologii kieruje do lekarza innej specjalizacji w ramach podejrzenia odmiennych źródeł wywołujących nieprawidłowości na głowie lub w celu leczenia wykraczającego poza jego kompetencje.

Kuracje trychologiczne są stworzone zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.